AKTUALNOŚCI

Orkiestrowe ognisko

Korzystając z dobrej pogody, po swoim występie na Dożynkach Powiatowych w Sławnie,

zorganizowaliśmy ognisko integracyjne dla wszystkich członków zespołu oraz ich rodzin.

Oprócz tradycyjnego pieczenia kiełbasek odbyło się pasowanie uczniów i nowych członków zespołu.  Młodzi muzycy i tancerki złożyli przysięgę: „W pełni świadom obowiązków członka Orkiestry Dętej im. Ziemi Sławieńskiej oraz jej dumnej wieloletniej historii, uroczyście przyrzekam dbać o jej dobre imię, ćwiczyć wytrwale, doskonalić się w muzycznym rzemiośle oraz z oddaniem uczestniczyć w koncertach”. Następnie zostali oficjalnie pasowani buławą przez kapelmistrza.

Aby grać na instrumencie trzeba mieć dużo siły, zatem jednym z konkursów musiało być przeciąganie liny.  Do rywalizacji stanęły cztery drużyny reprezentujące poszczególne sekcje muzyczne orkiestry: instrumenty dęte drewniane, blaszane, perkusyjne oraz mażoretki. Najwięcej osób za pretendentów do tytułu mistrzowskiego uznało sekcję dętą blaszaną. W końcu to postawni mężczyźni – muszą mieć dużo pary by dąć w trąby! Polegli we wszystkich meczach… Saksofony, klarnety i flety rozważnie zawiązały koalicję z perkusistami dzieląc się drugim i trzecim miejscem.  Czarnym koniem zawodów okazały się mażoretki, które gładko pokonały pozostałe drużyny. Instruktorka tancerek Izabela Michalska-Błach mądrze rozplanowała zmiany swoich zawodniczek wprowadzając w odpowiednich momentach… ich rosłych rodziców!  Zawody sędziowane były w profesjonalny sposób przez Krzysztofa Kowalczyka, dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sławnie.

Kolejna konkurencja związana była z ćwiczeniem bardzo ważnej kwestii w grze na instrumencie dętym – dmuchania. Zadaniem zawodników było wydmuchanie jak największej bańki mydlanej. Aby tego dokonać trzeba było nabrać dużo powietrza i bardzo dobrze rozplanować jego wypuszczanie. Puchar znowu powędrował w ręce mażoretek.

 

Ostatni konkurs związany był z poczuciem rytmu i polegał na tańcu w parach z balonami. W tej konkurencji najtrudniej było wyłonić zwycięską parę, z racji dobrych umiejętności rytmicznych wszystkich zawodników.  

Ognisko było doskonałą okazją do poznania się i stworzenia zgranego zespołu. Zespołu wykraczającego poza nuty i instrumenty, tworzonego z zaangażowania i pasji do muzyki oraz chęci rozwijania swoich pociech w muzycznym kierunku.